Не проклинайте темряву, краще запаліть хоч одну свічку. А. Ейнштейн

Категорії розділу
Мої статті [52]
Мої статті [0]
Мої статті
Наше опитування
Які чинники впливають на якість та інтенсивність Вашого навчання
Всього відповідей: 115
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог ненавчалної інформації

Головна » Файли » Мої статті

Близькі друзі – це велика рідкість сьогодні
04.12.2011, 22:25

На питання, скільки друзів у вас є, деякі люди почнуть битися між довгим списком таких у соціальних мережах і по-справжньому близьких людей, яким вони можуть довіряти. Виявляється, що кількість близьких друзів середнього американця з 3-4 25 років тому скоротилося до 1-2 сьогодні.

Дослідження також показало, що кількість людей, які є соціально-ізольованими, тобто у яких немає друзів, не змінилася за минулі десятиліття. "Незважаючи на те, що скорочення соціальних мереж робить нас потенційно більш уразливими, насправді сучасні люди не настільки соціально ізольовані, як вважали вчені”, – говорить Метью Брашірс (Matthew Brashears), доцент кафедри соціології в університеті Корнелла і один з авторів дослідження.

Список друзів

В рамках дослідження Брашерс опитав більше 2000 дорослих у віці старше 18 років. Інтернет – опитування проводилося в квітні минулого року. Учасникам було запропоновано перерахувати імена людей, з якими за останні 6 місяців вони обговорювали важливі питання. Якщо респондент відповідав: «ні один», то його запитували чи пов’язано це з тим, що йому не з ким обговорювати подібні питання або ж з тим, що за цей період не було серйозних питань для обговорення.

Близько 48 відсотків учасників назвали одну людину, 18 відсотків відзначили двох людей, приблизно 29 відсотків назвали більше двох людей близькими друзями. В середньому у кожного учасника було 2,03 близьких людини. Трохи більше 4 відсотків учасників не назвали жодного імені.

Коли Брашерс почав аналізувати отримані дані про соціально ізольованих людей, він виявив, що 64 відсотка учасників виявилися такими, тому що за вказаний період часу у них не було серйозної теми для обговорення, а 36 відсоткам дійсно не було з ким поділитися своїми переживаннями. Виявляється, жінки і освічені люди рідше за інших говорять про відсутність у них близького друга.

 

Підтримки все менше

Чи означає це, що люди поступово стають відлюдниками? Не зовсім, за словами Брашерса. "Навряд чи наші соціальні мережі стають меншими, просто ми з цієї кількості виділяємо все меншу кількість людей, що підходять для важливих дискусій”, – продовжує Брашерс. "Це обнадіює, оскільки має на увазі, що люди не стають більш ізольованими”.

Варто зазначити, що дослідження соціолога Баррі Вельман (Barry Wellman) з університету Торонто показало, що ми можемо бути близькі з тими і можемо покладатися на тих людей, з якими не обговорюємо важливих питань. "Проте, все відносно. Важлива дискусія між людьми є як емоційною підтримкою, так і пропозицією ідей, за допомогою яких можна вирішити проблему, тому скорочення соціальних мереж може призвести до великого стресу”, – додав Брашерс.

А підтримка, схоже, слабшає. Брашерс попросив учасників розповісти про види підтримки, яку їм надає той чи інший зазначений у списку близький друг. Серед відповідей фігурували: спілкування, значна матеріальна підтримка або велика кількість нематеріальної підтримки. "Цікаво, що більшість тих респондентів, які вказали лише одного близького друга, відзначили, що їх зв’язок з цією людиною не передбачає отримання будь-якої вигоди”, – продовжує Брашерс.

"Це говорить про те, що ми повинні бути менш стурбовані соціальною ізоляцією або браком будь-яких соціальних контактів, а більше дбати про соціальну бідність і брак достатньої кількості підтримки”.

Категорія: Мої статті | Додав: Ловець
Переглядів: 276 | Завантажень: | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту