Не проклинайте темряву, краще запаліть хоч одну свічку. А. Ейнштейн

Категорії розділу
Мої статті [52]
Мої статті [0]
Мої статті
Наше опитування
Які чинники впливають на якість та інтенсивність Вашого навчання
Всього відповідей: 115
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог ненавчалної інформації

Головна » Файли » Мої статті

Декілька фактів про мозок
25.07.2011, 17:06
На жаль, вчені досі точно не знають, що ж таке мозок людини. Звичайно ж, проводяться сотні і тисячі досліджень, покликаних з'ясувати структуру і склад тканини мозку, але процес мислення - до цих пір загадка для всіх. Пропоную в цій статті розглянути декілька цікавих фактів про мозок, які вже відомі, і які, проте, все одно дивують.

Мозок використовує менше енергії, ніж лампочка в холодильнику

Вчені підрахували, що мозок використовує приблизно 12 Ват енергії. Цікаво, що для постачання його цією енергією вистачає два банани в день - ніякій лампочці у світі не вистачить такої кількості енергії. Крім того, мозок наш можна назвати енергетичною губкою - адже не дивлячись на те, що він складає всього 3 відсотки маси тіла, мозок поглинає біля шостої частини енергії, що виробляється організмом при переробці речовин харчування.

Порушення режиму дня може погіршити пам'ять

Це дійсно так - зміна, порушення режиму дня не тільки пригноблює, але і вкрай негативним чином впливає на здоров'я мозку. Наприклад, люди, які часто переходять з одного часового поясу в інший (бізнесмени, політики, мандрівники), можуть в кінці кінців завдати непоправного збитку мозку, внаслідок чого погіршується пам'ять.

Ймовірно, вам не варто турбуватися, а ось пілотам літаків, які літають на великі відстані, вартує. Окрім них до групи ризику відносяться категорії людей, описаних трохи вище.

Чому ми не можемо зосередитися на телефонній розмові в галасливій кімнаті?

Тому що мозку складно фокусуватися на звуці з динаміка телефону, якщо в кімнаті дуже шумно. Увага тоді розсіюється, і навіть на найсерйознішій розмові просто неможливо зосередитися. Це дійсно проблема для мозку - він постійно "перескакує" то з голосу друга з телефону, то на шум в кімнаті. Для того, щоб допомогти самому собі, варто скористатися давнім способом - просто прикрити вільне вухо рукою, і тоді все повинно налагодитися.

"стрілялки" корисні

Чому? Тому що в іграх типу "вбий їх всіх" необхідно брати до уваги безліч чинників, які можуть привести до смерті героя. Саме таке тренування потрібне мозку для того, щоб навчитися тримати в увазі відразу декілька чинників, що дозволяє швидше вирішувати завдання. Варто відзначити, що, наприклад, гра в Тетріс не допоможе вам так, як це зробить стрілялка, тому що Тетріс і йому подібні ігри набагато простіші, ніж багатофакторні ігри, де потрібно весь час напружуватися, щоб тебе не вбили.

Звичайно ж, такі ігри негативно впливають на дитячу психіку, але можна спробувати знайти щось не дуже криваве - що небудь типу аркадних стилізованих стрілялок, де кров не ллється річкою.

В мозку є центр гумору

Психологами помічено, що сміємося ми тому, що, слухаючи смішну історію, наш мозок відбудовує подальший ланцюжок подій. Жарт закінчується абсолютно нелогічно, несподівано, не так, як повинно бути. Спочатку мозок впадає в ступор від несподіванки, а потім ми починаємо усвідомлювати жарт і сміємося. Звичайно ж, ступор триває долі секунди, а не хвилини.

Цьому факту є підтвердження - деякі пацієнти з пошкодженими лобовими частинами мозку просто не розуміють жартів - ніяких, взагалі ніяк не реагують на гумор, який для них став таким же недосяжним, як і Альфа Центавра.

Тупі пісеньки корисні

Як це не дивно, але тупі пісеньки, які в'їдаються в пам'ять так, що позбавитися від них практично неможливо, корисні для мозку. Як говорять фахівці, такі пісеньки є нескладною послідовністю слів, для яких мозок прагне знайти асоціації. В процесі наспівування пісеньки ми раз по раз прокручуємо всі ці асоціації, до них додаються нові, і мозок, як би це не було дивно, розвивається.

Це напівнепритомний процес, тому відстежити подібне самостійно практично неможливо. Перервати таку послідовність легко, варто тільки скористатися принципом "клин клином вибивають", і почати повторювати про себе щось інше.

Сонячне світло викликає чхання

Так відбувається тому, що сонячні промені, які потрапляють в ніс, впливають дратівливо на певні центри. Сигнал від цих центрів поступає в спеціальний відділ мозку, що називається lateral medulla. Ось цей-то відділ і відповідає за таку важливу функцію, як чхання. Якщо його пошкодити, то людина втрачає здібність до чхання.

Позіхання допомагає прокинутися

Не дивлячись на те, що позіхання зазвичай асоціюється з сонливістю, воно навпаки, допомагає нам прокинутися. Це відбувається тому, що при позіханні великі об'єми повітря поступають в легені, збагачуючи кров. Збагачена киснем кров потрапляє в мозок, і той починає активніше працювати, а ми відчуваємо, як дрімота відступає.

Звичайно, неможливо відігнати сон одним лише позіханням, якщо спати дуже хочеться, але проте, невелика дрімота відступає практично завжди.
Категорія: Мої статті | Додав: Ловець
Переглядів: 257 | Завантажень: | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту