Не проклинайте темряву, краще запаліть хоч одну свічку. А. Ейнштейн

Категорії розділу
Мої статті [52]
Мої статті [0]
Мої статті
Наше опитування
Які чинники впливають на якість та інтенсивність Вашого навчання
Всього відповідей: 115
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог ненавчалної інформації

Головна » Файли » Мої статті

Дещо про шлюб
19.08.2013, 17:54
Сучасна подружня пара повноцінно проводить разом лише декілька хвилин в день. Це пов'язано із збільшенням робочого часу, появою дітей, телебачення, інтернету, відволікання на хобі, зайнятістю домашніми і сімейними обов'язками.

Англійське слово «шлюб» (marriage) походить від латинського слова «mas», що означає «хлопець» або «чоловіче». Найбільш ранні відомі форми використання даного слова в англійській мові датуються XIII століттям.

Більше 75% людей, які вступають вперше в шлюб, в кінці кінців, розлучаються.

Колонія Онеіда, створена в Нью-Йорку в 1848 році, виступала за «складний» або груповий шлюб, в якому кожна жінка була одружена з кожним чоловіком. Вони також практикували «науковий контроль», де за майбутніми батьками стежив комітет з фізичному і психічному здоров'ю.

Традиційно, подружки нареченої повинні бути одягнені в схожі з нареченою плаття, щоб заплутати суперників нареченого, злих духів і грабіжників.

Весілля подружжя молодше 25 років значно підвищує ризик розлучення. Крім того, ризик вище, коли жінка набагато старша, ніж чоловік, хоча це не дуже впливовий чинник.

На італійській весіллі розбиття скла або дзеркала - це звичайна подія. Вважається, що число осколків буде дорівнює кількості щасливих років, які проживе пара разом.

Слово «муж» (husband) походить від древнескандинавского «husbondi» або «господар дому» (в буквальному сенсі, hus, «будинок» + bondi = «господар будинку, житель»).

Деякі вчені простежили «долю» слова «наречена» (bride) до прото-індо-європейського кореню «bru», що означає «готувати, варити бульйон».

Термін «наречений» (groom) походить від старого англійського слова «guma», що означає «людина».

Рівень освіти людей впливає на вік, в якому вони вступають у шлюб. У державах з більш високим числом дорослих людей, які мають вищу освітою, пари одружуються пізніше. Протилежна тенденція спостерігається в країнах з низьким рівнем освіченості населення.

Імовірність того, що перший шлюб закінчиться розлученням протягом перших 5 років, становить 20%. При співжитті цей показник досягає 50%.

Код Хаммурапі (близько 1790 року до н. Е..) Включає в себе стародавні вавилонські писання і закони шлюбу. Ці ранні закони визначали шлюб як контракт, який служив для захисту жіночої сторони і в той же час обмежував її. Відповідно до Кодексу, чоловік мав повне право розвестися з дружиною, якщо вона не могла мати дітей, або вона «волоцюга», яка принижує свого чоловіка перед громадськістю і нехтує своїм будинком. Крім того, дружина повинна «втопитися» в річці або вчинити самогубство в тому випадку, якщо вона зрадила своєму чоловікові.

Люди, які втратили шлюб під час важкого захворювання, живуть набагато менше, ніж ті, хто овдовів, має щасливу сім'ю або взагалі ніколи не був у шлюбі.

У Древній Греції Солон (638-538 роки до н. Е..) Зробив шлюби обов'язковими, а в Афінах при Периклі (495-429 роки до н.е.) бакалаври виключалися з певних державних посад, якщо не мали дружини і дітей. У Спарті, самотні і бездітні люди отримували презирство з боку суспільства. У Стародавньому Римі (63 р. до н.е.) були швидко прийняті закони, які змушували вступати всіх в шлюб і карати тих, хто залишався самотнім.

Церемонія одруження зазвичай закінчується поцілунком, тому що в Древньому Римі поцілунок мав правовий зв'язок з завершенням контрактів, що означало вступ у правову силу.

Стрес, пов'язаний з розлученням, впливає на імунну систему організму і його здатність протистояти хворобам.

Протягом більшої частини історії шлюб не обов'язково грунтувався на взаємній любові. Іноді пари сходилися для взаємної придбання власності або створення спільного справи. Та й зараз така сітауація - не рідкість.

Білошкірий, з Нового Орлеана в кінці дев'ятнадцятого століття зробив собі переливання крові від чорношкірої жінки, яку він любив, тим самим намагаючись подолати закони проти дискримінації. Він стверджував, що теж став таким же, як вона, і може одружитися. Чим закінчилася ця історія, невідомо.

У порівнянні з самотніми, одружені люди в середньому накопичують у чотири рази більше коштів і активів. Ті, хто розлучився, мають цінного майна на 77% менше, ніж одинаки.

Одружені люди похилого віку мають більше шансів на збереження здоров'я, якщо займаються фізичними вправами, відмовляються від куріння, правильно харчуються і регулярно проходять медичні огляди.

Близько 60% одружених дорослих мають, принаймні, одну роботу.

Перша письмова згадка про одностатеві шлюби відбувається із Стародавнього Риму. Поки християнство формувалося як офіційна релігія, дані церемонії відбувалися без особливих дискусій. У 1989 році Данія стала першою, після християнства, нацією, яка юридично визнала одностатеві шлюби.

Слова складають лише 7% нашого спілкування з будь-ким, у тому числі між подружжям. Тон голосу становить 38%, а мова тіла відповідає за решту (55%) взаємин у подружній парі.

Жінки, які розповідають про справедливе поділі домашньої праці, можуть похвалитися, як правило, більш щасливим шлюбом, ніж жінки, які перебувають у стані стресу від незадоволеності в плані невиконання чоловіками своїх обов'язків по будинку.

Дослідники виявили величезний спад задоволеності в особистих відносинах після 4 років шлюбу, і значне зниження до семи-восьми років. Насправді, половина всіх розлучень відбувається якраз в перші сім років шлюбу.

Сімейні люди в два рази частіше ходять до церкви.

Сімейні пари з дітьми розлучаються набагато рідше, ніж бездітні.

Число живуть у цивільному шлюбі чоловіків і жінок у віці 65 років і старше стало більше в два рази в період між 1990 і 2000 роками.

15-річні дослідження показали, що підвищений рівень щастя людини до вступу в шлюб є ​​гарантом щастя в сімейному житті.
Категорія: Мої статті | Додав: Ловець
Переглядів: 337 | Завантажень: | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту