Не проклинайте темряву, краще запаліть хоч одну свічку. А. Ейнштейн

Категорії розділу
Мої статті [52]
Мої статті [0]
Мої статті
Наше опитування
Які чинники впливають на якість та інтенсивність Вашого навчання
Всього відповідей: 115
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог ненавчалної інформації

Головна » Файли » Мої статті

Історії про холодильники
17.03.2013, 20:01

1. У 1850 році на банкеті в місті Апалачікола Джон Горрі вперше продемонстрував свої кубики. Ні, не кубики м’язів, а кубики льоду, отримані за допомогою свого винаходу: прообразу сучасного холодильника.Отримавши патент, він відправився в поїздку по південних штатах (де клімат більш жаркий) для збору коштів на організацію виробництва, але не досяг успіху. Тому що занадто сильно випередив час.

2. Вважається, що для людини, яка живе одна, досить, щоб обсяг холодильника був до 120 кубічних дециметрів (літрів). Для сім’ї з двох чоловік його місткість може становити 140-160 кубічних дециметрів. А якщо його параметри відповідають 180-240 кубічних дециметрів – це вже холодильник, розрахований на трьох чоловік.

3. Мікробіологи встановили, що холодильник – найбрудніше місце в квартирі. У ньому в середньому 11400000 мікробів на квадратний сантиметр внутрішньої поверхні. Для порівняння, на 1 кв. см підлоги доводиться 10000 мікробів, на поверхні письмового столу – 7000, на клавіатурі домашнього комп’ютера – 500, а на сидінні в туалеті – всього 100.

4.  Як стверджує німецький тижневик "Шпігель”, в 1925 році був сконструйований перший холодильник, компресор якого не мав рухомих частин. У 1927 році автори представили своє дітище на Лейпцизькому ярмарку. І хоча , за свідченням очевидців цей холодильник, дуже гукотів , німецький електротехнічний концерн АЕГ визнав за необхідне купити патент у авторів. Правда, у серійне виробництво цей холодильник так ніколи і не був запущений. А його невдачливі винахідники показали себе в інших сферах науки. Винайшли цей холодильник Альберт Ейнштейн і Лео Сцілард (один з творців першого ядерного реактора).

5. У фільмі "Назад в майбутнє” спочатку машиною часу мав служити холодильник. Але незабаром після початку зйомок ця ідея була відкинута, тому що Роберт Земекіс і Стівен Спілберг злякалися за дітей. Вони не хотіли, щоб діти почали залазити в холодильники і застрявати в них або застуджуватись від холоду.

6. В середньому люди відкривають дверцята холодильника не менше дванадцяти раз на добу. Але найцікавішим є той факт, що в абсолютній більшості випадків люди підходять до холодильника зовсім не для того, щоб щось взяти звідти чи навпаки, покласти який-небудь продукт. Найчастішехолодильник відкривають для того, щоб просто окинути поглядом його поличкиі те, що на них лежить, після чого продовжують далі займатися своїмисправами.

7. У 1963 році школяр з Танзанії Ераста Мпемба виявив, що гаряча водазамерзає в морозильній камері швидше, ніж холодна. На честь нього цейфеномен назвали ефектом Мпемби. До сих пір вчені не змогли точнопояснити причину феномена, та й експеримент вдається не завжди: для ньогопотрібні певні умови.

Категорія: Мої статті | Додав: Ловець
Переглядів: 223 | Завантажень: | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту